Výhody dřevostaveb

O dřevostavbách jste toho již pravděpodobně slyšeli mnoho. Mezi nejvýraznější výhody dřevostaveb patří samotný materiál – dřevo. Jde o přírodní materiál a tudíž nezatěžuje životní prostředí, vytváří příjemné prostředí a kladně působí na lidskou psychiku.

Další nespornou výhodou oproti zděným stavbám je rychlost samotné výstavby. Nejrychleji postavíme dům z prefabrikovaných panelů. S jistotou také můžeme tvrdit, že u dřevostaveb hrozí nejmenší riziko chyb při realizace a jedná se tak o nejpreciznější způsob, jak dům postavit. Další možností je na místě postavit dřevěný skelet, sloupkový či rámový, který se následně opláští a zateplí. Jelikož se jedná o suchý materiál, můžeme dům stavět prakticky kdykoli v průběhu roku.

Je důležité také zmínit dostupnost dřevostaveb. Cenově jsou mnohem dostupnější než zděné stavby a to v průměru o 5 – 15% na 1m2.

O dřevostavbách koluje mnoho mýtů a polopravd z nichž nejčastější jsou obavy z velké hlukové propustnosti, velkému riziku vznítění požáru a z málo pevné konstrukce. Jenže technologický postup dnešní doby neminul ani dřevostavby a to, jak se stavělo před deseti lety už se vůbec nestaví. Změnila se stavba samotná, materiály, ze kterých se staví, proces zpracování samotného dřeva, kdy už se vůbec nestaví z neupravovaného rostlého dřeva a v neposlední řadě také ohnivzdorné komíny a střešní krytiny.

  • Dřevo je přírodní materiál
  • Rychlá stavba
  • Velká cenová dostupnost
  • Ekologicky nezávadná stavba

Zavolejte nám a domluvte si s námi nezávaznou schůzku +420 778 092 218

nebo nám zanechte kontakt a my Vám zavoláme
hned, jak to bude možné

Fields marked with an * are required